FAQ - najczęsciej zadawane pytania

Chcesz dołączyć? Zaglądnij tutaj.
Awatar użytkownika
Jarogniew
Banita
Posty: 1015
Rejestracja: czw 05 lip 2018, 08:11

FAQ - najczęsciej zadawane pytania

Post autor: Jarogniew » śr 28 lis 2018, 11:38

1. W jakich miastach działacie?
Jesteśmy grupą z szeroko rozumianego Podkarpacia, są u nas członkowie z różnych okolic całego województwa, jednak większość osób skupia się wokoło miasta Rzeszowa i najbliższych okolic. Tam też spotykamy się i trenujemy.

2. Co zrobić by do was dołączyć?
Przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią. Aby się zapisać wystarczy napisać do nas maila albo wiadomość na naszym profilu FB https://www.facebook.com/zbir.rzeszow/ jesteśmy otwarci na wszystkich chętnych. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na naszej stronie http://zgraja.com.pl/jak-zostac-zbirem/

3. Jakie wymagania stawiacie początkującym?
Poza ukończeniem 18 roku życia, nie stawiamy żadnych wymagań. Do tego musisz chcieć być u nas, wykazać zainteresowanie oraz chęci. Uczestnictwo w grupie jest dobrowolne i jeżeli nie macie ochoty, lub pojedziecie dwa razy i zobaczycie że to nie dla was - nic się nie dzieje.
Nie jest też konieczna znajomość historii czy posiadanie jakiś umiejętności - to się nadrobi niemal "od ręki" w trakcie wyjazdów z nami.

4. Co trzeba mieć na treningu?
Na początek wystarczy strój sportowy i kij (może być stylisko od topora kupione w Castoramie) dł. ok 80cm. Pozostały sprzęt (ochraniacze, pancerz, broń) będzie się kompletować na bieżąco w miarę podnoszenia umiejętności i przechodzenia do kolejnych etapów szkolenia.

5. Ile kosztuje ekwipunek?
Podstawowy ekwipunek niezbędny aby zacząć swoją przygodę to koszt ok 300-350zł - strój i 200-250zł buty. Należy pamiętać że to ceny minimalne i mogą się różnić u różnych sprzedawców.
Koszta podstawowych elementów uzbrojenia do walki to około 1000-1500zł (hełm z czapą, topór/włócznia, tarcza, rękawice, pancerz). Nikt nie będzie kazał Wam pokryć te koszta jednorazowo - każdy się doposaża jak pozwalają mu jego fundusze.

6. Jak ma wyglądać podstawowy ekwipunek?
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dwoma artykułami na stronie: http://zgraja.com.pl/ubranie/od-czego-zaczac/; http://zgraja.com.pl/wyposazenie/podsta ... struktora/

7. Czy każdy musi walczyć?
Nie, nie narzucamy tego naszym członkom.

8. Jestem kobietą, czy mogę u was walczyć?
Jak najbardziej, nie widzimy przeciwwskazań.

9. Czy są jakieś składki i ile wynoszą?
Nie, nie pobieramy składek, kiedy zachodzi potrzeba, koszta (np. dojazd, jedzenie) pokrywane są przez osoby uczestniczące w wyjeździe po równo.

10. Jaki wiek muszą mieć kandydaci?
Minimum to 18 lat. Podyktowane jest to wieloma względami. Dopuszczamy warunkowo osoby młodsze, pod warunkiem że ich opiekun/rodzic/starsze rodzeństwo też będzie w drużynie.

11. Ile osób liczy grupa?
Obecnie jest nas 9 członków, przy czym cały czas się rozwijamy.

12. Kim są członkowie ZBiRa?
Jesteśmy grupą apolityczną i areligijną. Skupiamy w swoich szeregach ludzi różnych zawodów, pochodzenia i wykształcenia. Są wśród nas m.in. informatycy, przedsiębiorcy, budowlańcy, studenci i uczniowie. Wszystkich nas łączy wspólna pasja i zamiłowanie do historii. A to co posoczyło nas ponad to - przyjaźń.
Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn

ODPOWIEDZ