Wikingowie dla dzieci

Jeżeli w dzieciństwie nie czytałeś książek z serii Tak żyli ludzie, to najprawdopodobniej nie miałeś dzieciństwa i musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Fakt urodzenia się wiele lat przed publikacją pierwszego egzemplarza serii nie jest wytłumaczeniem. Przykro mi.

Francuska seria wydawnictwa Hachette do dzisiaj jest jedną z najlepszych oferujących książki popularnonaukowe przeznaczone oficjalnie dla dzieci i młodzieży. Moim prywatnym zdaniem spokojnie mogą one uzupełniać braki w wiedzy niejednego dorosłego. Niewątpliwą zaletą serii zawsze były fantastyczne ilustracje takich autorów jak Peter Connolly, czy Pierre Joubert. O ile Connolly specjalizował się raczej w tematach antycznej Grecji i Rzymu, o tyle ilustracje Jouberta można podziwiać właśnie w egzemplarzu pt. W czasach wikingów, wydanego po raz pierwszy w 1988, co dodatkowo podnosi wartość książki.

Na 68 stronach młody czytelnik może zapoznać się z wieloma aspektami życia ludzi w średniowiecznej Skandynawii. Wśród omawianych tematów są techniki budowy drakkarów, wierzenia religijne, najsłynniejsze wyprawy wojenne, czy sposoby spędzania świąt i czasu wolnego. Wszystko to opatrzone jest ciekawym i merytorycznym komentarzem.

Książki z serii Tak żyli ludzie wśród których znajduje się W czasach wikingów najprościej można nabyć na allegro, gdzie wiele osób pozbywa się tych perełek, często nie rozumiejąc co tracą. Ja wytrwale uzupełniam kolekcję!

%

W swojej kategorii - książek historycznych dla dzieci, ciagle nie ma sobie równych.

Ivarr – Współzałożyciel ZBiRa i członek niesławnej Rady Banitów.

Kiedyś czarownica zamieniła go w traszkę, ale już czuje się lepiej. Na co dzień robi internety, to on śledzi Twoje ruchy w sieci. Serce i duszę oddał antykowi, ale dla Wikingów też znajdzie chwilę.

W czasach wikingów

W czasach wikingów

W czasach wikingów

W czasach wikingów